نکاتی در راستای سئو مطالب سایت

نکاتی در راستای سئو مطالب سایت

امروزه بهینه سازی مطالب سایت یکی از دغدغه های مدیران هر سایت شده ، برای آنکه بتوانید از بین میلیون ها سایت جزء برترین ها باشید و بهتر دیده شوید باید از وبسایتی با مطالب ناب و سئوی قوی مطالب برخوردار باشید . از همین رو برای شما نکاتی آموزشی در همین حوزه قرار داده ایم که در ادامه می توانید مورد مطالعه قرار دهید .

سئو مطالب سایت

چگالی کلید واژه :

در سئو مطالب سایت ، کلید واژه ای از چگالی بالاتری برخوردار است که به تعداد بیشتری در متن نوشته ی شما تکرار شده باشد ، در واقع طول هر 400 کلمه باید حداقل بین 3 تا 5 بار تکرار شده باشد . همچنین لازم است توجه داشته باشید که از کلید واژه ی اصلی بیش از حد در مطلب خود استفاده نکنید ، چرا که ممکن است موتور های جستجو آن را اسپم حساب کنند .

استفاده از جملات کوتاه ، ساده و قابل درک :

باید همواره از جملاتی ساده ، در عین حال کوتاه و از نظر مفهومی و معنایی در حدساده استفاده کنید تا مطالبتان برای کاربران و بازدیدکنندگان شما به راحتی قابل درک باشد . پس اگر برای شما مهم است که بازدیدکننده به سایت شما بازگردد باید این نکته به شدت رعایت شود.

بیشتر بخوانید :   توضيحاتي در مورد جدول هاي اصلي وردپرس در آقای وردپرس
نکاتی در راستای سئو مطالب سایت
نکاتی در راستای سئو مطالب سایت

سرعنوان صفحه ( headings ) :

لازم است بدانید در سئو مطالب سایت همواره توجه داشته باشید که در نوشته های خود همواره از 6 تگ <h1>,<h2>,<h3>,<h4>,<h5>,<h6> استفاده کنید ( در ادیتور وردپرس رویت می شوند) زیراکه با اینکار به موتورهای جستجوگر خواهید فهماند که کدام کلمه ها یا سرعنوان ها برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار هستند ، شمن اینکه قاعده ای کلی و پذیرفته شده در فضای جهانی اینترنت می باشد . البته در تعداد دفعات استفاده از این تگ ها باید دقت کنید ، بعنوان مثال از تگ h1 و h2 یک بار در هر صفحه استفاده شود و از مابقی تگ ها چند بار می توانید استفاده کنید ، اما استفاده از این تگ ها سلسله مراتب خاص خود را دارد که باید بصورت درختی استفاده شوند ( تگ کوچکتر بالای تگ بزرگتر) .

طول هر نوشته چقدر باشد :

موتور های جستجو به ویژه گول زرنگ تر از این حرف ها هستند و تمامی موارد حتی طول هر نوشته را هم با دقت تحت نظر دارند ، پس توصیه میکنیم هرگز در نوشته ها زیاده گویی نکنید و تنها با چند کلمه کلیدی مفهوم اصلی هر جمله یا هر پاراگراف را به مخاطب منتقل کنید . حداقل 300 کلمه برای هر نوشته پیشنهاد می شود .

بیشتر بخوانید :   فیلم آموزش سئو وردپرس به زبان فارسی با آقای وردپرس (1)

عنوان صفحه ( عنوان نوشته ) :

عنوان صفحه یا درواقع همان متنی که در زبانه ی مرورگر برای بازدیدکننده نمایش داده می شود ، عنوان صفحه برای مرورگر ها بسیار حائز اهمیت است ، فرض کنید شما می خواهید یک عبارت را در گوگل جستجو کنید ، چیزی که در نتایج جستجو برای شما نمایش داده خواهد شد چیزی نیست جز عنوان هر نوشته شما و بعبارتی می توان گفت عنوان می تواند نقطه شروع یک جستجو برای موتور ها باشد .  همچنین پیش نهاد می شود در نوشته های خود از مطالب دیگر که در سایتتان نوشته ای نیز لینک درونی ایجاد کنید که این مورد هم حائز اهمیت می باشد و برای سایت شما امتیاز مثبت خواهد داشت ، ضمن اینکه لینک های شما نیز منحصر به فرد خواهند شد .

رسانه ها :

استفاده از ویدئو و یا تصویر نیز می تواند راهی عالی برای انتقال مفاهیم مد نظرتان به کاربران باشد ، چراکه خواننده می تواند با مشاهده تصویر یا ویدئو منظور شما از نوشته را تا حد زیادی متوجه شود . درواقع می توان گفت این ابزار نیست کمک زیادی در نگهداری بازدیدکننده وبسایت های شما خواهد کرد . همینطور باید گفت که موتور های جستجوی متن توانایی خواندن تصاویر را ندارند ، برای همین منظور اگر می خواهید در نوشته خود تصویری را منتشر کنید حتما برای آن ali نیز برگزینید (یعنی همان عنوان ، حتی سایز مشخصی هم برایش تعیین کنید بسیار خوب میشود ! ) .

بیشتر بخوانید :   هک وردپرس:سئو وردپرس بدون افزونه

لینک های با کیفیت :

پیشنهاد میشود لینک مطالب وبسایت خود را در وبسایت هایی که دارای رتبه و پیچ رنگ بهتری نسبت به سایت شما هستند قرار دهید زیرا که ای عمل کمک بسیاری به جان گرفتن سایت شما خواهد کرد و با سرعت بسیار بیشتری می توانید موفقیت وبسایت خود را شاهد باشید . البته اگر وبسایتی هم که در آن لینک مطالب را منتشر می کنید در حوزه ی کاری وبسایت خودتان باشد بسیار بهتر است . انتشار مطالب سایتتان را در شبکه های اجتماعی به هیچ وجه فراموش نکنید .

بسیار خب ، به انتهای این مطلب رسیدیم . امیدوارم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد . موفق باشید .

شما هم بررسی کنید
5
5 از 5 ستاره 1 بررسی

خلاصه

به این مقاله آموزش سئو وردپرس چند ستاره می دهید ؟

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (4 رای)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن