دوره آموزش کتاب های فورکورنرز با استاد باقری - آموزش آنلاین فورکورنرز

دوره آموزش کتاب های فورکورنرز

دوره آموزش کتاب های فورکورنرز 1

 

دوره آموزش کتاب های فورکورنرز

موفقیت در دوره آنلاین فورکورنرز باعث شد به فکر تهیه محصولی باشم که در آن بصورت عملی زبان آموزان را بسوی مکالمه و مهارت گفتاری راهنمایی کنم.در نتیجه این محصول کاملاً با رویکرد عملی مکالمه انگلیسی تهیه گردیده است به گونه ای که زبان آموزان بعد از اتمام این مجموعه قطعاً مکالمه روان و دلنشینی را رقم خواهند زد.در این مجموعه تاکید زیادی بر روی تلفظ و جمله سازی داشته ام بگونه ای که مبحث جدیدی تحت عنوان کارگاه مکالمه و ترجمه به آن اضافه گردیده است تا ضمن ایجاد بستری مناسب جهت عرض اندام زبان آموزان در امر مکالمه ،تجارب چندین ساله حاصل از تدریس های آنلاین،خصوصی و عمومی در قالب جملاتی پرکاربرد و روزانه به زبان آموزان منتقل گشته و گنجینه ای عظیم از اصطلاحات و عبارات در اختیار علاقمندان قرار گیرد.این مجموعه از قسمت های زیر تشکیل شده است.

 

قسمت های دوره آموزش کتاب های فورکورنرز

۱- قسمت تلفظ و آواشناسی به منظور آشناساختن زبان آموزان با سمبل ها و علائم تلفظ

۲- قسمت خلاصه درس که در آن تمام قسمتهای درس ازجمله لغات،گرامر و اصطلاحات تدریس شده است تا زبان آموزان با توجه به اوقات فراغت خود به مطالعه درس پرداخته و زمانی که در کلاس قرار میگیرند صرفاً برای مکالمه و کار عملی حضور یابند.

۳- قسمت فعالیت های کلاسی که ضمن طراحی سؤالات کاربردی بستری مناسب ایجاد شده است تا زبان آموزان در محیطی عملی توانمندی و مهارت گفتاری خود را محک بزنند.

۴- قسمت کارگاههای عملی مکالمه و ترجمه اصطلاحات از زبان فارسی به انگلیسی که در آن زبان آموزان با اصطلاحات کاربردی و مهم آشنا شده و شیوه ترجمه اصطلاحات را بصورت عملی از فرهنگ لغات آنلاین فرا می گیرند.همچنین تجارب استاد در حین این کارگاهها به زبان آموزان منتقل می گردد.این قسمت از مجموعه آموزشی برای اولین بار در ایران تولید شده و در اختیار علاقمندان قرار میگیرد و به تمام دوستانی که قصد دارند در زمینه ترجمه شفاهی و لیدر شدن (راهنمای توریست)فعالیت کنند توصیه میگردد. مجموعه مذکور دارای چهار کتاب و هرکتاب ۱۲ درس می باشد که در مجموعه ۴۸ کارگاه از این نوع در آینده تولید و به دوستان عزیز تقدیم خواهد شد.

نکات مهم در استفاده از مجموعه فورکورنرز:

الف: سعی کنید هر قسمتی که فایل صوتی دارد را چندین بار قبل از توضیحات استاد گوش فرا دهید تا ذهن شما به چالش کشیده شده و زمانیکه توضیحات استاد را می شنوید مطلب به خوبی برایتان قابل درک باشد.

ب: سعی کنید تا انتهای مجموعه استقامت به خرج داده و از پرداختن به مجموعه های رنگارنگ و جدیدی که به بازار می آیند اجتناب کنید تا مطالعه مجموعه به پایان برسد.بعد از آن متوجه خواهید شد که دیگر مجموعه ها هرچند که نام های دهان پرکنی هم داشته باشند با چندساعت ورق زدن به انتها می رسند.و چیزی جز چند لغت جدید یا اصطلاح کاربردی در آنها پیدا نخواهید کرد.

ج: در قسمت کار کلاسی و یا فعالیت عملی چنانچه با کسی سؤالات را بصورت عملی انجام دهید و تمرین کنید نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.اگر هم تنها هستید میتوانید در ذهن خود من را بعنوان رفیق و یار تمرینی قرار دهید و سؤالات را از من بپرسید و بصورت خیال پردازی و تصورات ذهنی مکالمه را هدایت کنید.این شیوه ای است که به خیلی از دوستان پیشنهاد کرده ام و در حال حاضر ازبهترین شاگردان در امر مکالمه هستند.

د: در مبحث کارگاههای عملی ترجمه و مکالمه ضمن نکته برداری از موارد تدریش شده،خودتان نیز الگو برداری کرده و متون فارسی جدیدی بدون نگاه کردن به متن های تدریس شده و بصورت ذهنی و خیال پردازی بر روی کاغذ نوشته و بطور تدریجی آن را زیاد کنید خواهید دید که بعد از مدت کوتاهی به دایره لغت خودتان خواهید رسید.این همان هدف نهایی هر زبان آموز است که دایره لغت و اصطلاحات کاربردی روزانه خود را پیدا کند.اگر کسی به دایره لغات خودش برسد کار در امر مکالمه و صحبت کردن تمام است و از آن به بعد فقط باید برروی لهجه و بخاطرسپاری آنها متمرکز شود.چنانچه این اصطلاحات را بصورت تصویر سازی به حافظه بسپارید دیگر هیچگاه از ذهن شما پاک نخواهند شد.این روش امروزه تحت عنوان کدینگ لغات و اصطلاحات توجه خیلی از افراد را به خود جلب کرده است.

و: سعی کنید قبل از رفتن به درس جدید یک بار بصورت ذهنی جزوات و نکات درس قبلی را درذهن خود دسته بندی نموده و با بستن چشمان خود کتاب،جزوه و نکات آموزشی استاد را بخاطر آورید تا بدین طریق قدرت بخاطرسپاری اصطلاحات و لغات در شما تقویت گردد،چراکه یادگیری زبان یک کار ذهنی است و هرچقدر بر روی این شیوه تمرکز کنید اثربخشی زودتر و ماندگارتری خواهد داشت.

پرسش و پاسخ:

سؤال : سلام استاد عزیزم آقای باقری.آیا هدف خاصی از ارائه محصول فورکورنرز دارید؟ لطفاً توضیح بفرمایید تا دوستان در انتخاب محصولات راحت تر تصمیم گیری کنند.تشکر

پاسخ: سلام و احترام به شما سرور گرامی. بطور خلاصه هدف و برنامه ای که از ارائه هر محصول دارم را محضرتان بیان میکنم:

۱-مسافر نیویورک (استریم لاین): ویژه کسانی که فقط به مکالمه علاقمندند و به مباحث گرامری و امتحانات بین المللی کاری ندارند صرفاً به دنبال صحبت کردن هستند.طبعاً این قسمت فقط برای تقویت مهارت گفتاری و شنیداری است لذا همه افراد میتوانند با برنامه ریزی مناسب از آن استفاده کنند.

۲-اینترچنج: در راستای نقشه راه آیلتس بوده و کسانی که هدفشان آیلتس می باشد در این مسیر حرکت میکنند.

۳-مترجمی: دوستانی که بدنبال کسب مهارت نوشتاری و ترجمه دوسویه هستند(فارسی –انگلیسی و بالعکس) و یا قصد دارند با انجام پروژه های ترجمه کسب درآمد داشته باشند می توانند از این مجموعه استفاده نمایند.

۴-فورکورنرز:این مجموعه مورد علاقه شخص اسپانسر بوده و طبق فرمایش ایشان عده زیادی در سراسر کشور مشغول خواندن آن در آموزشگاهها بوده اند و با آمدن مجموعه های جدیدتر خیلی از دوستان در نیمه راه بدون حامی رها شده اند و به مجموعه های جدید رغبتی ندارند و متد آموزشی آن را بهتر می پسندند.همچنین طبق خواسته اسپانسر فرمودند که بگونه ای طراحی شود که هرکس به حرفه راهنمای توریستی و یا مترجمی شفاهی علاقمند است با این رویکرد این مجموعه را شروع نماید.لذا کارگاههای ترجمه شفاهی نیز در آن گنجانده شده است.همچنین بعد از اتمام کتاب چهارم این مجموعه دوره راهنمای توریست (لیدر) هم در دستور کار قرار دارد که بصورت جداگانه در آینده تولید خواهد شد.در واقع این مجموعه ویژه راهنمای توریستی و ترجمه همزمان برنامه ریزی شده است.

در نتیجه باید ابتدا هدف خود را تعیین نموده ،با برنامه  ای مدون ،اراده ای محکم  و استقامت ورزیدن وارد مسیر شوید و تا انتهای دوره به هیچ دوره دیگری فکر نکنید و مرتب از این و آن نظر خواهی و مشاوره نگیرید که حالا باید کدوم را بخونم و فلانی این کتاب رو خونده و الان فلان کار رو داره میکنه….یک پزشک یک نسخه مسیر طولانی است خستگی داره استراحت باید کرد ولی نباید مرتب برنامه را تغییر بدهیم تا راحت تر بشویم.مسیر فی نفسه سخت هست پس بدنبال خیلی راحت بودن نباشید.

5
5 از 5 ستاره 1 بررسی
  • دوره آموزش کتاب های فورکورنرز با استاد باقری - آموزش آنلاین فورکورنرز

خلاصه

به دوره آموزش کتاب های فورکورنرز با استاد باقری – آموزش آنلاین فورکورنرز امتیاز دهید

در حال ارسال
نقد کاربر
3.75 (4 رای)
به بالای صفحه بردن